Група ученици от Сандански мина по стъпките на Христо Ботев
June 3, 2017
Покана за семинар в гр. Сандански
June 5, 2017

В последната среща от Югозападна Трета Лига Вихрен (Сандански) победи Чавдар (Етрополе) с класическа победа 3-0. Футболната среща се изигра пред погледа на кмета на община Сандански – Кирил Котев, зам. министъра на икономиката Александър Манолев, съветниците Георги Георгиев и Стоян Ангов, Коко Динев и около 300 фена на футболния отбор.

В началото на срещата двата отбора започнаха равностойно срещата докато не падна първото попадение за домакините в 11-та минута дело на Венци Стоянов. Попадението падна след страхотно подаване на Емил Тренков в наказателното поле, където Венци бе на точното място.

Последваха две атаки от страна на гостите, но защитата на домакините се оказа непробиваема за играчите от Етрополе.

В 30-та мин. бе отсъден наказателен удар в полза на гостите. При изпълнението на удара, топката уцели Александър Русков в слабините, но въпреки болката нападателя продължи да играе.

Минути след нарушението Сашо Русков получи възможност да отбележи, след страхотно двойно подаване с Венци Стоянов, но вратаря на гостите опази вратата си чиста в тази атака.

В 40-та мин. падна и второто попадение за домакините. След страхотен дрибъл от централната линия до вратата Никола Георгиев вкара невероятен гол във вратата на Христо Матев.

Второто полувреме започна ударно за домакините с гол на Александър Русков. В 50-та мин. нападателят излъга защитата и със точен удар в горния ъгъл оформи крайния резултат 3-0.

До края на срещата Вихрен изпусна няколко възможности за реализация, но трите гола бяха достатъчни за оцеляване в Трета Лига.