

Нови STEM кабинети в Благоевград бяха официално открити в Национална хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ по време на патронния празник на училището.
Откриването бе извършено от кмета на Благоевград Методи Байкушев, директора Светлана Солачка и областния управител Николай Куколев.
В своето обръщение кметът подчерта значението на образованието и новите технологии.
Според него светът се развива с изключително бързи темпове, а учениците трябва да бъдат подготвени за професии, които непрекъснато се променят.
Освен това той акцентира върху нуждата младите хора да се адаптират и да усвояват нови знания през целия си живот.
„Светът няма да ни чака. Вашият успех е във вашите ръце“, заяви Байкушев пред учениците.
Новите STEM кабинети в Благоевград ще предложат модерна среда за обучение по:
Оборудването включва интерактивни дисплеи, лабораторна техника, 3D принтери и специализиран софтуер.
Освен това са осигурени 30 графични таблета, които ще подпомагат обучението по дигитални изкуства и технологии.
Към момента в училищата в града вече функционират 24 STEM кабинета, а още 17 са в процес на изграждане.
Това поставя Благоевград сред най-иновативните образователни центрове в страната.
Същевременно проектите се реализират с европейско финансиране, което допринася за модернизирането на учебната база.
По повод празника бяха положени цветя пред паметниците на Св. св. Кирил и Методий и Кузман Шапкарев.
Освен това училището организира богата целодневна програма.
Гостите имаха възможност да разгледат изложби, сред които „От платното към екрана“ на ученика Габриел Зашев.
Сред официалните лица присъстваха и заместник-кметът Боряна Шалявска и Ваня Кромбоа.
В заключение, новите STEM кабинети в Благоевград са важна стъпка към модерно и конкурентно образование.
Те дават възможност на учениците да развиват умения, които ще бъдат ключови за бъдещето.
Абитуриентският бал през 2026 вече струва хиляди евро, разходите растат спрямо 2025 година
4 Comments
[…] Нови STEM кабинети откриха в НХГ Благоевград […]
[…] Нови STEM кабинети откриха в НХГ Благоевград […]
[…] Нови STEM кабинети откриха в НХГ Благоевград […]
[…] Нови STEM кабинети откриха в НХГ Благоевград […]