Вихрен победи юношите на Пирин в контрола

“Вихрен” победи “Пирин” Гоце Делчев, И. Мицански бележи
July 21, 2016
July 25, 2016
Днес “Вихрен” победи във втората си контрола срещу юношите на “Пирин” Благоевград. През първото полувреме малките “орлета” застанаха достойно срещу домакините от Сандански. В 24-та минута В. Стоянов излезе срещу защитник на “Пирин”, който преодоля без трудност и отбеляза с лекота първото попадение в двубоя. След грешката в защита “орлетата” тръгнаха в атака за да върнат попадение, но “Вихрен” задържаха младежите. В края на полувремето централният нападател на “Пирин” П. Христов, наниза страхотно попадение от пряк свободен удар от голяма дистанция. На полувремето двата отбора излязоха при равен резултат 1-1. Във втората част ст. треньора на “Пирин” Й. Боздански пусна свежи “орлета”, които да се обиграят преди началото на сезона. В състава на орлетата бяха С. Калчунков, Д. Тупалов, Д. Кирилов, които са бивши юноши на “Вихрен”. В средата на втората част П. Дънгов се разписа за 2-1 след грешка в защитата на гостите. Малко след това попадение се стигна до дузпа за домакините,която бе реализирана от И. Каталски. Във втората контрола С. Найденов отново даде поле за изява на всички юноши, които се борят за място в мъжкия тим. След тази контрола юношите на “Пирин” заминават на летен лагер в гр. Банско, където ще изиграят още три контроли в рамките на дванадесет дни. Тимът от Сандански ще изиграе поредната контрола в сряда срещу Борислав (Първомай).

Краен резултат: “Вихрен” Сандански 3-1 “Пирин” Благоевград Ю-19