“Вихрен” победи “Септември” Симитли в последната минута

“Пирин Фолк” напълни Летния театър в Сандански
August 27, 2017
Лек пътен инцидент затрудни движението в тунела край Железница

Септември (Симитли) загуби от Вихрен с 1:2 в среща от третия кръг на Югозападната трета лига. След тази победа Вихрен изпревари Септември във временното класиране.

В началото на срещата и двата отбора бяха равностойни на терена, докато не падна страхотното попадение на Венци Стоянов в 35-та мин. след подаване на Даниел Пехливанов. Първото полувреме завърши със сериозен скандал след показания червен картон на Асен Топузов. В разправията между двата отбора червени картони получиха и Венци Стоян от отбора на гостите и Иво Иванов. Треньора на “Септември” Симитли бе изгонен след обидни реплики към треньора Петър Златинов. На почивката пред съблекалните скандалите между двамата треньори продължи.

Началото на второто полувреме започна трудна и за двата отбора. които бяха в намален състав. Домакините бяха с 9 човека, а гостите с 10, без капитана си Венци Стоянов.

В 76-та мин. домакините получиха наказателен удар на разстояние от около 35 м. Изпълнител на прекия свободен удар бе Даниел Гогов, който остави без дъх публиката на домакините. Вратаря на домакините не помръдна.

Домакините въпреки, че бяха с човек по-малко не спираха да търсят победно попадение. В 85-та мин. капитана от Симитли уцели страничната греда, но топката напусна очертанията на терена. В 90-та мин. Даниел Гогов отправи убийствен удар в сглобката на вратата, но Стефано Кунчев показа професионализъм и спаси отбра си.

В края на добавеното време Даниел Пехливанов донесе трите точки за отбора на “Вихрен” Сандански, след страхотно попадение от разстояние.

След края на двубоя треньорската война продължи. Треньора на домакините се опита да посегне към Петър Златинов, но се намеси кмета на община Симитли – Апостол Апостолов. Съдиите не бяха помилвани от публиката на домакините, които бяха бесни заради двата червени картона.

Шефовете на отбора от Симитли ще подадат жалба срещу съдийството на скандалния рефер, подкрепена с видеозапис от срещата.