November 1, 2016
Спектакълът „Яворов, Лора и Мина в часа на синята мъгла“ на сцена в Сандански
November 3, 2016

Днес се изигра футболната среща между Вихрен Сандански и Марек Дупница в 14-я кръг от Югозападна Трета Лига. Двубоят се изигра на градският стадион в Сандански пред не поведе от 300 човека.

Футболната среща започна равностойно и за двата отбора, докато не изскочи първото чисто положение в 10-та мин. пред Г. Владимиров. Нападателят на домакините се озова в наказателното поле на голова позиция след добро подаване от П. Кепов, но ударът му бе блокиран.

След чистото положение за домакините, гостите направиха силни атаки по крилата, но без успех. С всяка една минута двата отбора ставаха все по-изнервени, но и предпазливи в защита.

В 36-та мин. Н. Георгиев направи нарушение на около 28 м. от врата, което бе изпълнено от А. Георгиев. Защитникът на гостите отправи балонен удар към вратата на Вихрен, но вратаря на домакините не прецени топката и го прехвърли. След страхотното попадение гостите поведоха с 0-1.

Второто полувреме домакините излязоха с много атакуваща формация, но гостите се затвориха за да пазят резултата.

Съдията започна да накъсва играта през цялото второ полувреме, като отсъждаше всяко едно единоборство в полза на гостите.

В 63-та мин. бе отсъден наказателен удар в центъра на терена, където гостите за пореден път симулираха, а домакините ощетени с жълт картон. По време на споровете се наложи служители на реда да се намесват. В един от споровете пом. треньора на гостите започна да ругае П. Кепов, който бе един от скандалните играчи на Вихрен.

Минути след големите разправии в игрището дойде чистата ситуация за Н. Георгиев, който с прекрасно двойно подаване се озова пред вратаря. За жалост на домакините, младока бе бутнат в наказателното поле, но не получи дузпа. Това решение разгневи феновете и играчите на Вихрен.

Минути преди края на редовното време гостите отбелязаха второ попадение дело на Якев, след грешка в защитата. Съдията отсъди 7 мин. продължение, но Вихрен не успя да се добере до желаното попадение.

Днес главният съдия К. Атанасов направи всичко възможно да предотврати победната серия на Вихрен. При някои от ситуациите и страничните съдии си затваряха очите, когато гостите си позволяваха игра с ръка. Дали това ще бъде отразено от делегата на двубоя, ще се разбере в последствие.

Краен резултат: Вихрен Сандански 0-2 Марек Дупница