(Видео) Пълен обрат и победа за Вихрен Сандански

Новоизбраният народен представител Александър Манолев и ГЕРБ – Сандански с инициатива за нуждаещите се за Великден
April 15, 2017
Катастрофа на Е-79 в близост до Мамин Кольо
April 17, 2017

Вихрен Сандански победи за първи път пред собствена публика, след 7 месеца суша у дома. Играчите на Е. Тренков разгромиха с 4-2 гостите от Балкан (Ботевград) в 26 кръг на Югозападната трета лига. Головото шоу бе уважено от новият спонсор Коко Динев и около 500 души. Въпреки поройният дъжд в курортното градче, футболистите излязоха на терена без закъснение и стартираха двубоя в 17:00ч.

Още в началото на срещата гостите поведоха в резултата след нестандартно попадение на Ц. Цаковски. След страхотно извеждащо подаване в предни позиции за гостите, домакините не успяха да преценят ситуацията. З. Димитров стигна първи до топката, но я изчисти в тялото на Ц. Цаковски, кълбото след рикошета се озова в мрежата още в 9-та мин.

В 17-та мин. Н. Георгиев изведе В. Стоянов, който не успя да изненада вратаря на гостите.

В 21-та мин. И. Златев покачи на 0-2 за Балкан, след страхотно попадение с глава.

Малко след второто попадение бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от капитана В. Георгиев за 1-2. Дузпата бе отсъдена за нарушение от вратаря след удар без топка срещу реализатора на попадението.

Р. Георгиев направи страхотен пробив за домакините, но подаването му се оказа по-бързо от очакваното за нападателите.

Минути преди края на първото полувреме И. Панчев изравни резултата след удар с глава. Головата възможност бе създадена отново от капитана, който уцели горна греда след центриране в наказателното поле, а след това И. Панчев вкара поредното си попадение с глава.

В началото на второто полувреме домакините показаха самочувствие и характер, а гостите не спираха да правят грешки и нарушения в тяхната половина.

В. Георгиев изведе отбора с 3-2 в 59-та мин. след невероятно попадение от дистанция. Капитанът на домакините показа опитът и класата си в тази ситуация.

Малко след попадението, гостите отново имаха добра възможност да реализират, но този път защитата на домакините не се пропука.

След центриране от наказателен удар, И. Панчев вкара второто си попадение и оформи крайния резултат 4-2.

До края на двубоя двата отбора се атакуваха, но без резултат. Ядосаните гости от Ботевград получиха три жълти картона, а домакините два до последния съдийски сигнал.

След втората поредна победа Вихрен се изкачи на 14-та позиция, а следващата седмица гостува на Велбъжд Кюстендил. Това гостуване отново е важно, защото двата отбора ги делят 3 точки. Домакините ще търсят победа за да излязат от отпадащата позиция, а Вихрен ще търсят място в по-горните позиции.

Вихрен Сандански 4-2 Балкан Ботевград