Полицията в Симитли предотврати сблъсък между протестиращи и контрапротестиращи пред сградата на общината, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.
Причината за стълпотворението днес се явява земята под закусвалнята на ъгъла на местното училище. От едната страна е бизнес дамата Ангелина Попова, която организира протест под наслов: „Искам да работя и живея в България“. Попова негодува заради общината, която ѝ отказва да придобие и земята под търговски-обект – закусвалня в двора на училището, закупена от нея през 2014 година. От другата страна е кметът на Симитли Апостол Апостолов.
Няколкостотин души и от двата лагера се събраха на площада по обяд – гърмяха две уредби, вееха се знамена и плакати.
Появи се и независимият общински съветник Славчо Гургулеев, който обяви, че държавните институции в България се използват като бухалка.
„Тези хора си мислят, че са над закона и могат да правят каквото си искат“, каза Апостол Апостолов.
„Посегнахте на хляба ми, защо? Преча ли ви, а ми ядохте всичките мекиците“, попита от своя страна Ангелина Попова.
Протестът премина в грозна сцена и стигна до там, че думата на микрофона взе поп, който „анатемоса“ родата на кмета Апостолов и сина му – депутата Стефан Апостолов. Стигна се до опит за щурм – едните протестиращи да атакуват другите. Така минути преди 12.00 часа поддръжниците на Апостолов опитаха да разкъсат полицейския кордон между двата лагера. Полицията едва успя да ги удържи и бяха предотвратени големи безредици. След това застаналите срещу кмета се оттеглиха. | БГНЕС







2 Comments
Може да прозвучи обидно, но Община Симитли и Община Сандански са общини който се ръководят от ВАСАЛИ ,който бяха избрани от прости хора и избраха прости хора да ги ръководят .
Абсолютно всички Властимащи ( кметове, полицай , директори на училища ) трябва да бъдат с мандат 2 ГОДИНИ . – Защо ли ?
Защото когато седнат на държавните столове забравят за какво са сложени там и точно от там започва КОРУПЦИЯТА И ОБСЛУЖВАНЕТО САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ТЕХНИТЕ СИ ИНТЕРЕСИ .
Може да прозвучи обидно, но Община Благоевград , Община Симитли и Община Сандански са общини който се ръководят от ВАСАЛИ ,който бяха избрани от прости хора и избраха прости хора да ги ръководят .
Абсолютно всички Властимащи ( кметове, полицай , директори на училища ) трябва да бъдат с мандат 2 ГОДИНИ . – Защо ли ?
Защото когато седнат на държавните столове забравят за какво са сложени там и точно от там започва КОРУПЦИЯТА И ОБСЛУЖВАНЕТО САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ТЕХНИТЕ СИ ИНТЕРЕСИ .