Хебър изпревари Вихрен след драматична победа над Банско

Сандански е домакин на среща на браншови организации от цялата страна
November 25, 2017
Разложката професионална гимназия ”Никола Стойчев” отбеляза своя патронен празник
November 27, 2017

Футболният тим на Хебър ще зимува втори в крайното есенно класиране на трета Югозападна лига след инфарктна победа с 2:1 над коравия тим от Банско.

В герой за пазарджиклии в последния им мач за годината стана „златната” резерва Стефан Лачов, който вкара и двата гола за успехът на домакините.

Първите 45 минути не се запомниха с нищо особено.Гостите показаха много стегната и рационална игра и в определени моменти стояха дори по-добре от домакините.Малко преди почивката се наложи принудителна смяна на вратаря на Хебър Петър Дебърлиев, който си контузи глезена и бе заменен от Димитър Георгиев.

Второто полувреме беше далеч по-емоционално, а самия край на мача донесе ударна доза адреналин за домакини и гости.  Минута след като влезе на терена  Стефан Лачов напомни за голмайсторския си нюх и откри резултата след 67 минути игра. 10 минути по-късно Христо Петров изравни за гостите от Банско.

Във втората минута от продължението на мача обаче Лачов не сбърка. Той получи кълбото в близост до вратата на Ангел Юсев и  вкара за 2:1, хвърляйки в делириум футболистите на Хебър и техните фенове.

На другия полюс в емоциите си бяха гостите. Нервите на опитния Любо Витанов не издържаха и той бе изгонен от главния съдия с червен картон.