Започна изграждането на ново масивно мостово съоръжение в град Мелник

Мъж с почти 3 промила заля с бензин бившата си и опита да я запали
November 6, 2024
Българският патриарх Даниил пристигна в Гоце Делчев и благослови миряните
November 7, 2024
Новостроящият мост се намира в непосредствена близост до т.нар. Римски мост в град Мелник и ще осигури транспортен достъп за жилищните сгради от десния бряг на река „Мелнишка“.
В момента единствената транспортна връзка е каменният мост, който е в лошо състояние и създава предпоставки за пътнотранспортни произшествия.
Общата дължина на съоръжението с подходите към него ще бъде 32 метра, а широчината 4 метра, като е предвидено и изграждането на един тротоар с широчина 75 см и вътрешна защитна мантинела за пешеходците.
Мостът ще бъде двулентов, като са предвидени и два реда предпазни парапети.
Изграждането на съоръжението е от изключителна важност, защото в този район на града живеят около 50 жители на Мелник. Същевременно в района се намира и църквата „Св. Йоан Предтеча“, която е паметник на културата с национално значение и е изключително посещавана, както и Гробищния парк на Мелник.
С реализирането на инфраструктурния проект, един от най-привлекателните туристически градове – Мелник, ще подобри значително своите комуникационни връзки и ще осигури сигурен и безопасен достъп до другия бряг на река „Мелнишка“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *