Ученици изработиха украса за Великден в Сандански
April 5, 2018
Кола се обърна по таван в крайпътна канавка на АМ “Струма”

Във вчерашния междинен кръг от Югозападна трета лига Вихрен Сандански направи равен с борещият се за оцеляване Балкан Ботевград. Срещата се изигра на слънчево време на градският стадион в Сандански пред не повече от 150 души.

В редиците на Вихрен срещата започнаха братята Петър и Владислав Златинови, талантът Кирил Николов, Даниел Пехливанов, както и юношата на Вихрен – Даниел Христов, който партнираше на Милен Стоев в центъра на защитата.

Очакванията на публиката, както и в щаба на Вихрен бе победа над гостите, но късметът за пореден път не бе на тяхна страна.

По средата на първата част Стефано Кунчев отново бе култов, но този път не се стигна до гол в собствената му врата. Вратарят на Вихрен се опита да финтира нападателя на гостите, но топката се озова между краката му, а след това се наложи юношата Даниел Христов да изчиства топката далеч от собствената си врата.

Гостите от Балкан Ботевград поведоха в 36-та минута с попадение на Красимир Георгиев, който премина безпроблемно през централните защитници на Вихрен.

В края на първото полувреме домакините изравниха резултата с попадение на националът Кирил Николов, който се измъкна сам срещу вратаря и отбеляза за 1-1.

Единствената опасна ситуация през втората част бе след изпълнение на Владислав Златинов от наказателен удар, който уцели страничната греда.

Главният съдия на срещата многократно демонстрира пристрастие към отбора на гостите. През втората част играч на Балкан дори го нарече “педал” и не бе санкциониран с картон. В по-късен етап същият играч избута играещият треньор на Вихрен – Петър Златинов и отново не му беше вдигнат картон. При всяко единоборство в наказателното поле на гостите се отсъждаше нарушение в атака.

В следващата среща Вихрен Сандански се изправят срещу непобедимите Хебър Пазарджик, които са на 2-ра позиция и са с 10 точки пред Вихрен.