October 29, 2016
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БЪЛГАРИЯ! Денят на народните будители е!
November 1, 2016

Тази седмица момчетата на Е. Тренков и Т. Мечев заминаха за Пещера със самочувствие след силното реми срещу Струмска Слава (Радомир). С отбора не заминаха наказаният И. Каталски и контузените И. Панчев и П. Кепов.

Броени минути след началото на двубоя бе отсъден наказателен удар в полза на Вихрен, което бе изпълнено от В. Георгиев. При мощният удар на капитана, вратаря я изби и попадна на тежката левачка на Г. Владимиров, който откри резултата в 4-та минута.

След страхотен диагонален пас към В. Захариев, който овладя топката по страхотен начин, гостите поведоха с 0-2. Попадението на “Шилтън” изуми зрителите по трибуните, след като от далечно разстояние с левия си крак, той прехвърли вратаря, който бе напуснал очертанията на вратата.

Минути след попадението на В. Захариев се откри нова възможност за Е. Тренков, който изпълни наказателен удар от сериозно разстояние, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Третото попадение за гостите дойде след странично хвърлено от Е. Тренков към Г. Владимиров, който с едно докосване намери Н. Георгиев, а той със силен удар намери очертанията на вратата.

На почивката гостите имаха аванс от 3 невероятни гола, които се харесаха дори на домакинската публика. И двата отбора се бориха равностойно, но гостите реализираха чистите си положения.

Второто полувреме започна ударно за гостите, които в 50-та минута намериха своето 4-то попадение. Головото положение го създаде С. Саватов, който пусна диагонален пас към П. Мицев. Халфът на гостите надбяга защитата на домакините и с техничен удар не остави възможност на вратаря.

В 64-та мин. П. Мицев предостави повторение на зрителите като вкара второто си попадение като предходното.

След силната игра на гостите се появи и първата грешка, която даде възможност за домакините от Пещера да върнат едно попадение. След непреценено подаване от защитата, нападателя на домакините се възползва и върна едно попадение.

Последните минути гостите организираха бърза атака, в която Г. Владимиров излезе сам срещу вратаря. Нападателят на гостите финтира вратаря по майсторски начин и се разписа на празна врата. Това попадение оформи крайният резултат 1-6 за Вихрен (Сандански).

Тази футболна среща бе похвалена от треньорското ръководство, които бяха изумени от невероятната игра на отбора си. “Тази седмица всяка една атака бе реализирана успешно. Момчетата показаха на какво са способни и качествата си. След трудното реми миналата седмица, настроението в съблекалнята се вдигна, а това се отрази позитивно на целият екип. В сряда излизаме срещу Марек (Дупница) отново за победа, надявам се феновете да се върнат по трибуните и да подкрепят момчетата” каза Е. Тренков.

Играч на мача: Г. Владмиров

Краен резултат: Свобода (Пещера) 1-6 Вихрен (Сандански)