Трактор премаза 67 – годишен мъж от Симитли
April 15, 2018
Резултати и класиране 13 кръг в Б “ОФГ” – Струма

Днес се изигра футболната среща от 13 кръг в Б “ОФГ”  – Струма между “Изтребител” Ново Делчево и “Левуново 2014”. Срещата се изигра пред около 200 души, които наблюдаваха скандалното дерби между двете съседни села Ново Делчево и Левуново.

Срещата започна с доста твърди единоборства от страна на домакините, а гостите в началото на срещата дадоха и своята жертва, а именно своя капитан Христо Велев, който получи травма в областта на ходилото.

В средата на първото полувреме Левуново отбелязаха скандално попадение. Васил Филчев от отбора на гостите отправи удар, който бе спрян пред врата от резервата Стоян Шумков, който не бе сред стартовите играчи на “Изтребител”.  Главният съдия Александър Вангелов зачете попадението, но не наказа играчът на домакините.

През второто полувреме Домакините изравниха резултата след страхотно попадение на Стоян Шумков, който се разписа от сериозна дистанция. Няколко минути по-късно домакините получиха дузпа след спорно нарушение от страна на Велко Милюков. Изненадващо за всички, защитникът на гостите не получи картон. Дузпата бе реализирана от Александър Апостолов, който изпълни майсторски наказателния удар от единадесет метра.

В 73-та минута домакините поведоха с 3-1 след грешка на Костадин Грандоков, който изпусна топката в краката на Николай Петров.

В 78-та минута Стоян Шумков удари играч на гостите с лакът в гърдите, но съдията отново пропусна да санкционира ветерана от домакините. На следващата атака страничният рефер вдигна засада на играч изскочил няколко метра зад последния защитник на домакините, което отново ощети гостите.

След края на срещата драмата продължи пред двете съблекални, където играч на домакините псуваше и скачаше на бой на играчите от Левуново.

“Крайно разочарован съм от съдийството срещу нас. Всеки мач ни режат съдиите, както и днес. Всяко единоборство бе нарушение за “Изтребител” без значение дали е наистина в тяхна или наша полза. Срещу “Локомотив” Дамяница зачетоха невалиден гол за тях, а в Полена срещу Долно Осеново ни бе отменен гол след странно решение на страничния съдия. Знам, че в момента съдийските бригади са от млади и упорити момчета, но не това е начина да се учат. Нека преминат през футболни срещи между деца за да натрупат опит. Повечето от младите съдии имат страх от определени отбори, които дори посягат на бой. Разочарован съм за пореден път от съдийството”, сподели Костадин Миндов.