

Днес Сияна Попова трябваше да навърши 13 години. Вместо празник със свещи и торта, близките ѝ остават само с болката от спомена за усмивката ѝ.
Бащата на момичето, Николай Попов, публикува емоционално послание в социалните мрежи, в което си спомня последните мигове със Сияна и трагедията, променила живота им.
„Преди 13 години държах в ръцете си целия свят. Днес има само тишина. Дете на 12 години… да умираш, да знаеш, че умираш. Да чувстваш как секундите изтичат от тялото ти – в ръцете на човек, който би дал живота си за още един твой дъх“, пише той.
Сияна загина при катастрофа, когато тежкотоварен камион се преобърна върху автомобила на нейните баба и дядо. Според баща ѝ шофьорът не е оказал помощ. Попов подчертава, че подобни трагедии не са просто „инциденти“, а резултат от бързане, безотговорност и алчност на пътя.
„Всеки ден едно дете умира. Едно семейство губи смисъл да диша. Това не са случайности. Това е цената, която плащаме, когато забравяме колко крехък е животът“, посочва той.
В края на посланието си бащата отправя призив – да обичаме сега, да ценим близките си и да бъдем по-добри един към друг. „Не утре, не по-късно. Преди ковчегът да се затвори.“
Историята на Сияна остава болезнено напомняне, че един миг може да отнеме всичко.