

Сериозен инцидент е белязал часовете след отложения мач между Ботев Пловдив и Левски от шестия кръг на Първа лига, който се изигра във вторник на стадион „Христо Ботев“. В тъмната част на денонощието по улиците на Пловдив е избухнало масово сбиване между десетки фенове.
По данни от публикации в социалните мрежи и разпространени кадри, в конфликта са участвали най-малко 60 души, като половината от тях са непълнолетни или под 20 години. В сблъсъка са използвани пръчки, камъни и колани. Част от феновете са потърсили убежище в близък ресторант, където са нанесени материални щети.
Привърженици на Локомотив Пловдив твърдят, че именно техните младежи са надделели, въпреки че срещу тях са били по-опитни фенове на Ботев. В позиция, разпространена от „Лаута“, се посочва, че боят е продължил около осем минути, след което „Бултрас“ са отстъпили и потърсили защита в заведението.
Случаят е пореден епизод от серията на агресия и насилие между фенове на двата големи съперника в Пловдив.