Община Кресна е домакин на „VI-ти пролетен празник на земеделието и животновъдството”

ПК “Вихрен” се завърна с 11 медала от турнир в Стара Загора
April 4, 2017
Млади журналисти от Симитли сътвориха реклама на училището си

Пирин посреща Ботев Пловдив в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят е днес от 20 часа на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Победителят на този етап от турнира се излъчва в една среща и още тази вечер ще знаем първия полуфиналист в турнира. Другите четвъртфинали, който ще се играят утре и в четвъртък са Литекс – Черно море, Локомотив Пловдив – Лудогорец и Верея – Дунав Русе.

Очаква се на стадиона в Благоевград да присъстват около 4000 зрители, като близо 400 места са отредени за гостите от Пловдив. Срещата ще се проведе при засилени мерки за сигурност. До сектора за гости ще се стига през КПП-та, при които ще бъдат проверявани щателно всички фенове първо за закупен билет, а после и за опасни предмети и забранени субстанции.  Oрганизирани са 2 каси за гостите – при подхода на улица Теменуга, и на служебния вход, точно преди изкачването за сектора за гостите. Няма да бъде допуснат до стадиона нито един фен на гостуващия отбор, който няма билет за мача.

Продажбата на билети за мача започна от 9:00 часа днес в административната сграда на Дъбравска 1, а в 16:00 часа пък ще бъдат отворени касите на стадион „Христо Ботев“.

Наставникът на „орлетата“ Милен Радуканов заяви на пресконференция вчера, че основна цел за тима му остава първенството, но допълни, че Пирин ще направят всичко възможно да спечелят мача.

Домакините нямат проблеми с контузени футболисти. Срещата ще пропусне единствено наказаният Кристиян Кощърна.

Ръководството се надява на огромна подкрепа от страна на всички привърженици на Пирин, които биха изиграли успешно ролята на 12- ти играч в мача.

За Ботев в разширения състав се завръщат Иван Чворович и Маледже Омнибес, които пропуснаха шампионатния мач с Монтана съответно заради контузия и наказание.