

Пореден случай на опасно шофиране на магистрала „Тракия“ в сливенския участък. През почивните дни пътните полицаи засекли над 200 нарушения на скоростта, като два от водачите се движили с 206 и 218 км/ч.
„За шофиране с 218 км/ч глобата е 800 лева и вече е платена“, обясни комисар Димитър Кикьов от „Охранителна полиция“ – Сливен. Той увери, че контролът по магистралата е ежедневен, а присъствието на брандирани и небрандирани полицейски коли се засилва през уикендите с цел ограничаване на агресивното шофиране.
Някои водачи са засечени да се движат в аварийната лента или да изпреварват неправилно, а при електронните фишове глобата се налага на собственика на автомобила, който може да посочи истинския водач. С промените в Закона за движение по пътищата от 7 септември превишението на скоростта извън населено място над 50 км/ч води до лишаване от свидетелство за управление, а в населено място – над 40 км/ч.