Класика в зелено срещу Чавдар Етрополе

Съдия Димитър Узунов встъпи в длъжност в РС – Сандански
October 8, 2017
Септември Симитли с трудна победа над Марек Дупница

Днес момчетата на Петър Златинов припомниха на феновете, че в Сандански няма да се дадат на никого. Срещата от десети кръг от Югозападна Трета лига се изигра пред погледите на не повече от 200 души на градския стадион в Сандански. “Гладиаторите” с пета поредна победа в първенството пред родна публика. Все още няма отбор, който да се опълчи на санданчани.

В днешната срещата Вихрен посрещна Чавдар Етрополе, които са тежък съперник за мнозина. От началото на двубоя двата отбора се надиграваха в средата на терена. И двамата отбора разчитаха на контраатаки за да открият резултата.

Едва в 26-та мин. домакините откриха резултата с гол на Венци Стоянов. Янислав Тусонджиев изведе с диагонален пас Александър Якимов, който страхотно намери Венци Стоянов в наказателното поле, а за нападателя остана да изстреля кълбото в мрежата. В 28-та мин. Яни Тусонджиев получи болки в областта на коляното, които принудиха ст. треньора Петър Златинов да направи смяна, а именно включването на Светослав Саватов в игра. До края на полувремето гостите опитваха да пробия защитата, но домакините бяха непробиваеми.

Началото на второто полувреме започна с гол за домакините още в 48-та мин. след дузпа изпълнена от Антонио Ласков. В 85-та мин. Петър Дънгов оформи крайния резултат 3-0 за Вихрен.