Ивелин Михайлов: Борисов подготвя завръщане като премиер

Росен Желязков: Кабинетът показва политическа зрялост и устойчивост
October 8, 2025
Костадинов: София е в криза, мафията управлява държавата
October 8, 2025

Ивелин Михайлов: Борисов подготвя завръщане като премиер

Лидерът на партия „Величие“ Ивелин Михайлов коментира, че Бойко Борисов има план да се върне начело на правителството, като използва настоящата политическа ситуация.

Пеевски не е толкова глупав – знае, че няма как да прави външна политика. Той играе ролята на плашило, а Борисов подготвя сценарий, при който вината ще бъде прехвърлена върху Росен Желязков. Затова се тиражира историята с хотела и водопада. Идеята е Желязков да падне, а Борисов да се върне като спасител. Той иска да стане премиер – болно му е на човека,“ заяви Михайлов.


„САЩ направи разкритие за управлението на България“

По думите му, американски източници са разкрили данни за търговия с национални интереси, включително стратегически обекти, свързани с лица, санкционирани по закона „Магнитски“.

Борисов е изтъргувал интересите на България. Той е платил на неправилен лобист, за да се срещне със сина на Тръмп, и е направил гнусно предложение, свързано с нашата страна,“ заяви лидерът на „Величие“.


Михайлов: Бях изнудван от Борисов през 2023 г.

Ивелин Михайлов твърди, че е бил изнудван от Борисов през пролетта на 2023 г.
Повика ме и поиска във Ветрино да се изградят вятърни перки, защото сръбската премиерка го била помолила. Аз отказах, защото това беше външен интерес,“ каза Михайлов.


„Решението е Борисов и Пеевски да си отидат“

По повод кризата с отпадъците, Михайлов заяви, че единственото решение е Борисов и Пеевски да се оттеглят от властта.
Той допълни, че кметът Терзиев е подложен на натиск, а към „Демократична България“ се обърна с думите:

Да спрат да говорят за Таки и да престанат да помагат на ГЕРБ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!