Децата на Вихрен отново спечелиха купа в Петрич

На първо място комплексно по точки е ПК“Сандански“
December 18, 2017
Санданчанин се сгоди за дъщерята на Николина Чакърдъкова

Тази година беше третото издание на турнира “купата на Община Петрич”. Осем отбора с над 120 състезатели /набор 2008 г/ взеха участие в Коледния турнир по футбол , който бе открит от зам. кмета Илияна Попова. Отборите бяха разделени на 2 групи по 4 отбора. Крайното класиране бе определено след като класиралият се от първата група играе с отбора, който заема същото място в другата група. Патрон на турнира бе зам. изпълнителния директор на БФС Антон Попов.

Във финала един срещу друг се изправиха двата отбора от Сандански като възпитаниците на Стойко Найденов – ФК „Вихрен” победи с 3:0 „Спорт Вилаж”. ОФК „Беласица” загуби в малкия финал от „Малки шампони” Симитли с 3:1. Спортната надпревара закри кметът Димитър Бръчков, който връчи купата на тазгодишния шампион. Заместник изпълнителният директор на БФС Антон Попов награди отбора на „Спорт Вилаж” , който завърши на второ място. Зам. кметът Иляна Попова награди завършилия на трето място отбор на „Малки шампиони” от Симитли. За най – добър вратар на турнира бе избран Стефан Димитров от „Спорт Вилаж”. Марин Бързачки от „Малки шампиони” взе приза на- добър нападател. Голмасйтор на турнира с 9 отбелязани гола бе играча на „Вихрен” Йордан Аталъзов.

Състезателят на „Беласица”Петрич Георги Георгиев взе приза за най- полезен играч. Катерина Равначка бе наградена с приз за любимец на публиката. Организаторите решиха да връчат купа и за най- добрата агитка на отбора на „Пирин 2001”. Крайното класиране завърши в следния ред: 1място ФК„Вихрен” ; 2място „Спорт Вилаж”, 3място „Малки шампиони”, 4място „Беласица”, 5място „Пирин 2001” Благоевград, 6място „Белица – 2015” , 7място „ Орлетата” Благоевград и 8място „Неврокоп” Гоце Делчев.