Благой Георгиев: „Престоят в Дубай беше бомбастичен“ след евакуацията

Венцеслав Стефанов: „Лудогорец се отказа, Левски ще е шампион“
March 4, 2026
Близнаци живеят 9 месеца в болница – майката не се отказва, осиновяването е невъзможно
March 5, 2026

Благой Георгиев: „Престоят в Дубай беше бомбастичен“

Първите два евакуационни полета, организирани от държавата, кацнаха на летище „Васил Левски“ през изминалата нощ. Самолетите пристигнаха от Дубай и Абу Даби, откъдето бяха изведени български граждани след началото на военната ескалация в региона.

От Дубай се прибраха над 300 наши сънародници. С правителствения самолет от Абу Даби бяха евакуирани още 85 души. По този начин евакуацията на българи от Дубай и Обединените арабски емирства премина в рамките на няколко часа след организацията на полетите.


Евакуация на българи от Дубай при бърза организация

Завърналите се пътници разказаха, че са били уведомени за евакуацията само няколко часа по-рано. Въпреки кратките срокове, организацията е била оценена като добра и навременна.

„Една дума ще кажа. Престоят в Дубай беше бомбастичен. Благодаря на Ситуационния център за усилията, които положиха“, заяви Благой Георгиев, който също се прибра с един от полетите.

Думите му предизвикаха усмивки сред посрещачите на летището.


Няма проблем с доставките на горива

Сред присъстващите на летището беше и Румен Спецов, който очакваше свои близки. Той коментира и темата за цените на горивата на фона на напрежението в Близкия изток.

По думите му цените се формират на база международни борсови индекси. „България няма проблем с доставките на горива“, подчерта той, като добави, че всичко зависи от развитието на международните пазари.


Готовност за нови полети

От институциите заявиха, че при необходимост са в готовност да организират допълнителни полети. Ситуацията в региона остава динамична, а евакуацията на българи от Дубай и други засегнати точки ще продължи според развитието на обстановката.

Очаква се и следващите дни да има яснота дали ще бъдат организирани нови извеждания на сънародници.

Венцеслав Стефанов: „Лудогорец се отказа, Левски ще е шампион“

Радев: България има нужда от сплотяване и ясна посока

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!