БФC представя юбилейна книга за националния

Мълния е причина за големия пожар в Рила, горят над 40 дка
August 27, 2024
Издирва се 9-годишно дете, изчезнало във водите на река Марица
August 28, 2024

От БФC обявиха, че изданието “Векът на лъвовете” ще бъде презентирано официално тази седмица.

“В сряда, 28 август, от 11 часа в Амфитеатралната зала на Национална футболна база „Бояна“ ще бъде представена пред медии и гости книгата „Векът на лъвовете“.

Творбата е официално издание на БФC, в което са публикувани всички 807 мача на „А“ националния отбор. Повод за написването й е 100-годишнината от първия мач на представителния тим на България, изигран на 21 май 1924-та.

Алманахът е дело на авторски отбор с капитан шефа на спорта на информационна агенция БЛИЦ Румен Илиев, а в състава са още колегата му Веселин Русинов, човекът-енциклопедия от „Мач Телеграф” Здравко Гюров, бившият кадър на вестника Теодор Борисов и големият пловдивския статистик Румен Минков. Петимата ще разкрият подробности за съдържанието и процеса по възникване и реализация на книгата, любопитни и непознати детайли, както и редки фотографии, свързани с националния отбор.

„Това е 100-годишна история, събрана в една книга, която би била чудесен подарък за всеки футболен запалянко. И, най-вече за всички, носили фланелката на “А” отбора на България. Всъщност “Векът на лъвовете” е в тяхна чест – без значение дали са изиграли 100, 10 или само 1 мач за родината“, споделят авторите.  Мач Телеграф

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *