

1 юни в Благоевград ще бъде отбелязан с богата програма, изпълнена с игри, музика и много изненади за децата. По повод Международния ден на детето Благоевград ще се превърне в истинска сцена на забавления.
Събитията ще се проведат на площад „Македония“, в градинката пред банята и в централната част на града. Така малки и големи ще могат да се включат в разнообразни активности през целия ден.
Програмата стартира в 15:30 часа. На площад „Македония“ ще има четене на детски книжки. Освен това ще бъде обособен кът „Донеси – вземи детска книжка“.
Тази инициатива ще даде възможност на децата да обменят книги. По този начин те ще открият нови истории и ще развият интерес към четенето.
В 16:00 часа започва инициативата „Бъди пожарникар и полицай“. Тя се организира със съдействието на Регионална дирекция Пожарна безопасност и защита на населението – Благоевград.
Децата ще могат да разгледат техника отблизо. Освен това ще се запознаят с работата на пожарникари и полицаи. Ще има и демонстрации, които ще покажат реални ситуации.
По същото време Регионална библиотека Димитър Талев ще издава безплатни читателски карти за всички деца.
Още от 12:00 часа започва турнир по футбол 3х3 на площад „Георги Измирлиев“. Това ще даде начало на спортната част от празника.
След това, между 16:00 и 18:00 часа, градинката пред банята ще се превърне в зона за игри. Там ще има спортна стрелба и шахматни предизвикателства.
Освен това на площад „Македония“ ще се проведе DJ парти. Децата ще се забавляват с танци, игри и рисуване на лица.
Един от акцентите на 1 юни в Благоевград е приключението „По пътя на героите“. То започва в 17:00 часа от площад „Васил Левски“.
Участниците ще преминат през различни точки в града. Освен това ще събират печати и ще научат интересни факти.
Финалът ще бъде пред зала „22 септември“. Там ще се проведе томбола с награда – ваучери за лагер в хижа „Бодрост“.
Празничният ден ще приключи с детско модно ревю. То започва в 17:30 часа на площад „Македония“.
Организаторите обещават много изненади. Затова всички деца и родители са поканени да се включат.
Цени на краставици в България: по-скъпи от Токио и части от Великобритания
Благоевград подготвя голям празник за 1 юни с игри, музика и приключения