Петима са задържани за кражба на овце за 50 000 лева

Откраднаха 400 лв от касата на магазин в Благоевград
January 17, 2023
Четирима пострадали след катастрофа в Благоевград
January 17, 2023

Заявена е кражба на 100 бременни животни

Задържаха петима души са задържани за кражба на животни на стойност 50 000 лева от ферма край Сливен, съобщиха от полицията.

Сигналът е получен на 16 януари в хода на специализирана операция по противодействие на битовата престъпност на територията на областта. Заявена е кражба на 100 броя бременни животни – овце, от стопанска база в местността „Рамануша“.

Нанесената щета е на стойност около 50 000 лева. Предприети са незабавни издирвателни действия. В хода на разследването се установява, че кражбата е извършена за времето от края на декември до 6 януари.

Униформените установяват, че извършителите са от село Сотиря. Предприети са заградителни и други мероприятия на територията на селото. Задържани са петима мъже на възраст между 26 и 16 години.

Направили са пълни самопризнания. Част от откраднатите животни са издирени и върнати на собственика. Работата по установяване на останалите животни, както и други хора, имащи отношение към извършеното престъпление, продължава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *