

Общо 115 пожара са потушени в страната през последното денонощие, един човек е загинал и още един е пострадал, съобщиха от Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението”. Информацията е актуална към 6:00 часа тази сутрин. Пожарникарите са реагирали на 147 сигнала за произшествия.
С преки материални щети са възникнали 21 пожара, от които девет са в жилищни сгради, осем – в транспортни средства и др. Без нанесени материални щети са възникнали 94 пожара, от които 35 – в сухи треви, горска постеля и храсти, 28 – в отпадъци, 27 – в готварски уреди и комини, и др.
Извършени са 25 спасителни дейности и помощни операции, от които пет – при катастрофи в транспортни средства, една – при битови или промишлени инциденти, 18 – техническа помощ и една – при оказване помощ на пострадали граждани.
Регистрирани са и седем лъжливи повиквания. БТА