„Възраждане“, ДПС, БСП и ИТН на консултации при президента

Шофьорите да внимават: КАТ започва нова акция
April 21, 2023
ЧИСТО! Община Сандански почисти замърсените тревни площи
April 21, 2023

Продължават консултациите на президента Румен Радев с парламентарно представените партии. Днес държавният глава ще разговаря с представителите на „Възраждане“ в 9:30 ч., ДПС – 11:00 ч., БСП – 13:00 ч. и ИТН в 15:00 ч.

Консултациите стартираха вчера със срещи с ГЕРБ-СДС и „Продължаваме промяната-Демократична България“, след които стана ясно, че компромисът за бъдещ кабинет ще е труден. Бойко Борисов беше категоричен, че няма да е номинация за премиер в правителство с мандата на ГЕРБ-СДС и отново заяви, че най-добрият вариант е кабинет с подкрепата на първите две парламентарни сили.

От ПП-ДБ обаче потвърдиха, че няма да подкрепят правителство с първия мандат, но са готови с кабинет с втория мандат – без участие на ГЕРБ. От „Възраждане“ очакват президентът бързо да връчи първия мандат. На този етап от ДПС се виждат в опозиция, а за БСП – консултациите са формалност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *