Все още има локални огнища на пожара в Пирин

Забраняват промоциите на храни в големите вериги
August 4, 2025
Футболни легенди по улиците на Банско
August 4, 2025

Подадени са 24 заявления в Министерството на труда и социалната политика за подпомагане на пострадали от пламъците. Специалисти от Агенцията за социално подпомагане са на места и оказват помощ на хората при подаване на документите.

След извънредно решение на Министерски съвет, от сряда миналата седмица – засегнатите от огнената стихия могат да получат до 7500 лева само по линия на Министерство на труда и социалната политика. Веднъж има помощ по линията на бедността от 1914 лева, след това от министерството отпускат още 3000 лева и още 2500 за електроуреди.

За да се получи тази помощ, жилището трябва да е единствено и законно. Общините, от своя страна, могат да се обърнат към Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане, а земеделските стопани – към Министерството на земеделието.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *