Ученици от Езикова гимназия събраха 6480 лева от благотворителен концерт и базар, дариха ги за нуждите на Преходно жилище – Благоевград

Кметът Илко Стоянов: Благоевград има гарантирани 50 млн. лева по програмата за саниране, бъдете активни и не пропускайте възможността
January 19, 2023
Разследват какви са причините за тежката катастрофа със загинала жена на пътя след Монца
January 19, 2023
Възпитаници на Езикова гимназия „Акад. Л. Стоянов“ дариха 6480 лева за подобряване на условията в Преходно жилище – Благоевград и създаване на по-добра среда, близка до семейната.
Сумата, която бе събрана по време на благотворителен концерт и базар под надслов „С Коледа в сърцето! Дари добро“, бе официално предоставена вчера с приемо-предавателен протокол от ученици в ЕГ на младежи, ползващи социалната услуга, придружени от техни възпитатели. По време на срещата присъства и Емилия Халилова, директор на дирекция „Социална и жилищна политика“ към Община Благоевград.
„Това е един благороден акт, чрез който деца помагат на свои връстници и сърдечно благодаря от името на общинското ръководство за проявената щедрост от учениците. Благодаря и на техните учители и родители, защото ги насърчават и подкрепят, когато творят добро“, коментира Емилия Халилова.
През м. декември 2022 г. ученици от Езикова гимназия дариха и 8 лаптопа, и принтер за нуждите на Преходно жилище – Благоевград.
Техниката вече се използва за обучение на децата и младежите, с цел повишаване на знанията и запознаването им в с възможностите, които дават съвременните информационни и комуникационни технологии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!