Спорт Вилаж и ЦСКА 1948 не се победиха в приятелска среща

Александър Манолев: Случайно ли атаката срещу мен съвпадна с местните избори?
January 27, 2020
39-годишен водач на “БМВ” блъсна 79-годишна в Сандански
January 28, 2020

ФК “Спорт Вилаж” изпусна да победи ЦСКА 1948 в приятелска среща при набор (2005), която се изигра на изкуственото игрище в с. Струмяни. Срещата завърши при резултат 3-3 след страхотни попадения и от двата отбора.

Първото попадение падна още в 7-та минута, след страхотен пробив на Методи Неделков, който центрира към Мариян Димев, а изстрелът му бе неспасяем. До края на полувремето двата отбора се надиграваха в центъра на терена, а едва в 31-та минута бе изравнен резултата.

Второто полувреме започна с  тежка контузия за домакините, като Божидар Паничарски получи лош удар под коляното и бе заменен. Тази смяна разколеба защитата на домакините за няколко минути. Няколко минути по-късно Илиян Димитров отбеляза невероятно попадение след наказателен удар от над 20 метра. Това попадение се хареса не само на треньорът му Методи Тушев, но и на щаба на ЦСКА 1948.

При 2-1 за домакините, треньорът Тушев пусна в игра всички момчета от скамейката. В 57-та минута Илиян Димитров отбеляза невероятно попадение от 25 метра. В последните минути гостите вкараха две бързи попадения след грешки в защитата на домакините.

След края на двубоя двата състава се поздравиха и си пожелаха успех в първенството. Добрата новина за футболистите от “Спорт Вилаж” бе поднесена лично от треньорът на ЦСКА 1948, който заяви, че е харесал уменията на Илиян Димитров, Георги и Костадин Георгиеви.

В момента Илиян Димитров тренира с наборите си от ЦСКА 1948 и се очаква до няколко дни да потвърди преминаването си в столичният отбор. Очаква се Илиян да получава всеки месец стипендия, която да мотивира още повече развитието му в отбора. Георги и Костадин все още преговарят условията си за преминаване в ЦСКА 1948.

“Доволен съм от днешната среща. Всички се раздадоха и спазиха указанията ми. Момчетата от скамейката също се представиха добре, което ме затруднява относно изборът на стартов състав. Горд съм, че момчетата от Сандански са забелязани от столична школа, която да бъде трамплин към големия футбол. ЦСКА 1948 е школа, която подбира деца от цяла България, което за нас е успех. Силно се надявам тази традиция да продължи и през следващите години. Продължаваме добрата работа и ще се борим един ден наше момче да бъде не само национал, но и в някое от големите първенства”, сподели Методи Тушев.