Перун Кресна на две победи от промоция в Трета лига

Великден иде! Задигнаха 3 агнета в с. Хърсово
April 22, 2019
Затварят движението по моста край с. Рибник за три дни

Перун Кресна спечели вчерашната среща срещу ФК Граничар Копривлен с 3-1 пред родна публика. Първата част на срещата бе равностойна. Едва в 40-та мин. Благовест Ангелов откри резултата за домакините.

През второто полувреме гостите излязоха мотивирани да се завърнат в мача и да си тръгнат с точки от Кресна. В 70-та мин. “Граничарите” изравниха резултата с попадение от голяма дистанция.

Равенството не продължи повече от 10-мин, като в 80-та мин. резервата Мирослав Тупаров се разписа няколко минути след като се появи на терена. Попадението на Миро грабна публиката и надъха съотборниците му, които натиснаха гостите и стигнаха до трето попадение в последната минута на срещата. Голмайстор за 3-1 бе Благовест Ангелов, който засече центриране от Атанас Топалов.

С тази победа Перун Кресна запази преднината с 6-точки през Пирин Гоце Делчев и се доближи на 2 победи до промоция в Трета лига. В следващата среща Перун посреща ФК Ураган 1970 Горно Драглище, които са в средата на таблицата с 27 точки.