Костадин Котев спаси важна дузпа за Балкан срещу Марек

Вихрен победи Сливнишки герой в Сандански
November 14, 2020
Общински съветник от Сандански получи най-важното “Да” в живота си

Балкан Ботевград победи с 1:0 Марек Дупница в здрав мач от 15-ия кръг на Югозападна Трета лига. Това бе едва втора загуба за лидера на Югозапад в първенството, а Балкан спази традицията да играе силно у дома срещу фаворитите. По-рано през сезона възпитаниците на Иван Редовски победиха у дома и Беласица Петрич.

В 19-ата минута Кристиян Ковачев бе изпуснат от защитата на Марек и вкара единственото попадение в срещата. В 51-ата минута Петко Петков стреля в гредата за Балкан, а след час игра Николай Йорданов отсъди дузпа за Марек за нарушение на Симеон Иванов срещу Каймакански. От бялата точка ударът на Димитър Чечев бе отразен от вратаря Костадин Котев, който е юноша на Вихрен Сандански. До края на срещата Веселин Любомиров пропусна още една много добра възможност за Марек.

В класирането дупничани остават първи с 35 точки, но толкова има и вече и втория в класирането – Вихрен Сандански.