На вниманието на РЗИ: Безплатните тестове в Благоевград изчезнаха

В обявите за работа: Търсят нови работници със сертификати
November 5, 2021
Демерджиев: Ще поискам оставката на Гешев, чакам решение на КС
November 5, 2021

Благоевградчани са принудени да плащат 30 лева за антигенен тест, за да получат 48-часов сертификат, с който да ходят на работа, в заведение или фитнес.

От три-четири дни липсват така наречените безплатни тестове, струващи обаче 10 лева, оплакват се в Благоевград. Само в една от избраните за целта лаборатории, извършват изследване с евтините.

Лаборантите твърдят, че от РЗИ-Благоевград не спрели доставките. Те самите се чудят защо в разгара на пандемията заставят нуждаещите се от сертификат за плащат 90 лева седмично от джобовете си. Продполагат, че това е натиск към тях за ваксиниране.

Междувременно от здравната инспекция се похвалиха, че към днешна дата имунизираните в Благоевград и региона са 100 471 жители. С втора доза са 53 509 души. 507 в Пиринско са получили и трета ваксина.

Под домашна карантина са 5438 души./е новина/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!