Асена Сербезова: Обмисля се отпадането на зеления сертификат за антитела

Отнеха достъпа на Цацаров до класифицирана информация
January 14, 2022
Росен Плевнелиев: Давам моите 100 дни на правителството, но хората няма да ги дадат
January 14, 2022

Обмисля се отпадането на зеления сертификат за антитела, съобщи здравният министър Асена Сербезова в кулоарите на парламента, след като в последните 24 часа се заговори за махането им. Тя ще трябва да издаде изрична заповед за целта.

Министър Сербезова уточни, че в Националния план на правителството е заложено синхронизиране на българския сертификат с европейския. Тази стъпка е заложена в т.нар. втора фаза. А в ЕС не се признава сертификатът за антитела и той важи само в България.

Тя съобщи още, че информацията за броя на заетите легла, както и видът им – за деца, възрастни или реанимационни, ще се подава от Регионалните здравни инспекции, а картата  с тези данни ще се публикува всеки ден заедно с броя на новозаразените.

По-рано и държавният здравен инспектор доц. Ангел Кунчев заяви като “глупост” въпросните розови сертификати, а тази сутрин и съветникът на премиера Кирил Петков проф. Радка Аргирова потвърди намерението за тяхното отпадане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!