

И ние можем фестивал в Банско се превърна в истинско събитие с кауза, след като първото му регионално издание събра десетки участници и гости от района Рила – Пирин.
Тридневният форум в Банско показа, че границите съществуват само в съзнанието, а талантът и човечността нямат ограничения.
Събитието обедини хора със специални потребности, техните семейства, приятели и съмишленици около идеята за приобщаване и взаимна подкрепа.
Посетителите имаха възможност да разгледат изложби на занаяти и приложни изкуства.
Освен това бяха организирани демонстрации, беседи и различни творчески инициативи.
Всичко това създаде топла и вдъхновяваща атмосфера, която остави силен отпечатък у присъстващите.
Официалното откриване беше водено от Елена Калайджиева.
Сцената оживя с изпълненията на Катерина Юнчова, ЖПГ „Пирински бисери“ към НЧ „Никола Вапцаров – 1894“ и ФГ „Пирински гласове“ от Разлог.
Музикалната програма допринесе за празничното настроение и създаде усещане за общност.
Участниците получиха поздравления и подкрепа от:
Техните думи подчертаха значението на подобни инициативи за обществото.
Фестивалът не беше просто културно събитие.
Той се превърна в символ на съпричастност, уважение и надежда.
Под върховете на Пирин се роди силно послание – че всеки човек има място в обществото и може да допринася със своите способности.
В заключение, И ние можем фестивал в Банско доказа, че когато хората се обединят около добра кауза, резултатът е вдъхновяващ и променящ.
1 Comment
[…] „И ние можем“ в Банско – фестивал с кауза […]