

Дадено бе началото на проект, който цели дългосрочно решение на проблема с водоснабдяване в Кърналово. В селото стартира изпълнението на ЕТАП 1 по проекта „Реконструкция на улична водопроводна мрежа на село Кърналово“.
Общо 6,5 километра нови водопроводи ще бъдат подменени. Новите тръби са полиетиленови и с по-висока устойчивост. Те ще обслужват довеждащ водопровод на висока зона и близо 60% от вътрешната водопроводна мрежа.
Димитър Бръчков подчерта, че проектът е сред мащабните инициативи на общината. По думите му приоритет остава ВиК инфраструктурата, защото именно тя е в основата на последващи инвестиции в улични настилки и благоустрояване.
Кметът припомни, че още през 2023 г. е реконструиран довеждащият водопровод – тласкател за селата Кърналово и Михнево. Така се очертава последователна и поетапна политика за цялостно решаване на проблема с водоснабдяването.
Бръчков изрази благодарност към народния представител Костадин Стойков за оказаната подкрепа.
Кметът на село Кърналово Николай Златков посочи, че жителите години наред са се сблъсквали с чести аварии и воден режим. Старата мрежа е била амортизирана и е създавала сериозни затруднения.
С реализацията на проекта за водоснабдяване в Кърналово се очаква значително намаляване на загубите на вода и осигуряване на по-стабилно и оптимално водоподаване.
Началото на строително-монтажните дейности бе отбелязано с тържествен водосвет, отслужен от отец Живко Димитров за благополучно изпълнение на проекта.
На събитието присъстваха председателят на Общински съвет Светла Данаилова, общинските съветници д-р Димитър Корчев и Страхил Димитров, представители на фирмата изпълнител „Юнайтед пропърти груп“ ЕООД, жители на селото и кметове на съседни населени места.
Проектът за водоснабдяване в Кърналово е поредната стъпка към устойчиво развитие на инфраструктурата и подобряване качеството на живот в населеното място.
Възобновяват ремонтите по улиците в Петрич след зимата
Близнаци живеят 9 месеца в болница – майката не се отказва, осиновяването е невъзможно