

Изключителна игра показа десетокласникът Димитър Киков в популярното телевизионно шоу „Стани богат“. Младият участник демонстрира сериозни познания в различни области и впечатли зрителите с увереност и бърза мисъл. Въпреки че се отказа след успешно преминаване на въпроса за 10 000 лева, той даде верен отговор и на следващия въпрос за 20 000 лева, което подчерта още повече неговата подготовка.
Още от днес: Граждански организации посетиха системата за управление на отпадъците в Благоевград
Кико, както го наричат неговите приятели, учи в 10. клас и е голям почитател на българската литература. Освен класическите произведения, той чете и Флобер, интересува се от кино и мечтае един ден да влезе в НАТФИЗ. Целта му е да развие актьорски талант и да превърне изкуството в професия.
Освен това пише стихове и работи върху първата си книга с проза. До завършването ѝ остават три глави, които планира да довърши скоро.
Младият талант се включва в „Стани богат“ не само заради личното предизвикателство, а и с конкретна цел – да събере средства за издаването на книжка по повод 155 години от създаването на неговото училище. Идеята му получава подкрепа както от зрителите, така и от водещия.
По време на играта водещият възкликва: „Можеше и сам. Без 2 жокера“, след като Кико уверено отговаря на въпроса за 10 000 лева. Участникът познава и на по-трудния въпрос за 20 000 лева, че „халети“ не е вид вятър – още едно доказателство за широките му познания.
Още от днес: Иван Божинов получи подкрепа от кмета Димитър Бръчков след световния си бронз
Макар да не продължи играта до финал, Кико успява да постигне своето. Събраната сума ще бъде насочена към реализиране на инициативата за училищното юбилейно издание, като по този начин участието му подкрепя кауза с обществено значение.
Второ ОУ „Христо Смирненски“ се потопи в магията на българското грънчарство