

Изпълнителният директор на Пирин Благоевград Светослав Дяков потвърди, че клубът изпитва сериозни финансови затруднения, но успокои феновете, че лицензът на отбора няма да бъде отнет.
Според него задълженията към НАП ще бъдат напълно изплатени до крайния срок – 21 октомври.
„Феновете на Пирин могат да бъдат спокойни, защото сме направили всичко необходимо отборът да продължи участието си. Нашите собственици реагираха и проблемът е почти решен“, заяви Дяков в ефира на „Арена спорт“.
Той отказа да коментира точната сума на дълга, но уточни, че е осигурено финансиране и няма опасност клубът да загуби професионалния си статут.
Бившият капитан на „орлетата“ критикува липсата на подкрепа от местния бизнес и общността:
„Благоевград не е футболен град. Имаме двама собственици – един от Благоевград и един от София. Правихме срещи с хора от бизнеса, но оттогава до днес няма реакция. Дори след новината за отнемане на лиценза пак нямаше реакция. Вероятно заслужаваме тази съдба, защото нехаем около отбора на Пирин“, коментира Дяков.
Ръководството поставя детско-юношеската школа в основата на бъдещето на клуба, въпреки че тя струва повече от първия отбор.
„Нямаме възможност да сме в челото на класирането и разчитаме на млади момчета. Напрежението им влияе. Ако клубът не се стабилизира финансово, школата ще пострада. Имаме голяма школа с три елитни отбора и се стараем да не връщаме деца. Най-важна е школата. Мечтая да видя наши деца да играят по големите европейски терени“, каза Дяков.