

„Не мога да разбера какво е мафия. Нито съм я виждал, нито познавам Таки.“
Това заяви пред журналисти в кулоарите на Народното събрание лидерът на ГЕРБ и народен представител Бойко Борисов, коментирайки кризата с боклука в София.
Борисов предложи да се изпратят затворници и доброволци, за да се помогне с почистването на столицата. Той призова кмета на София Вaсил Терзиев и Жоро Георгиев да си „стиснат ръцете“ и увери, че кметовете на ГЕРБ ще предоставят камиони за извозване на отпадъка.
„Терзиев е плащал две години на мафията. Не съм казал, че има такава. Тези, които твърдят, че има, да обяснят защо две години са им плащали“, каза Борисов.
Той отправи критика към представители на ПП–ДБ, като ги нарече „децата на Държавна сигурност“, които „няма да му определят какво е мафия“.
Борисов припомни периода, когато, по думите му, „при Асен Василев горивата са били по левче на литър“, и атакува управлението на ПП–ДБ:
„Когато мутрите от ПП–ДБ управляваха – това беше мафията. Те направиха разбойническата приватизация, презастроиха Черноморието и дадоха концесиите на „Златни пясъци“.“
По повод слуховете за евентуална продажба на рафинерията „Лукойл“, Борисов заяви:
„Не знам дали „Лукойл“ е на пазара – носят се само слухове. Проектозаконът е застраховка – ако собствениците решат да продават, тогава ДАНС и Министерският съвет ще проверят купувача. Никой не ги принуждава.“