Демерджиев: Паскал се е върнал с сделка между Борисов и Пеевски

Катерина Юнчова от Банско блесна на фестивал в с. Баня
August 30, 2025
Над 100 крави загинаха, мъж с тежки изгаряния при пожар край Лясковец
August 30, 2025

Бившият служебен вътрешен министър Иван Демерджиев заяви, че Никола Николов – Паскал се е завърнал у нас след сключена сделка, зад която най-вероятно стоят Бойко Борисов и Делян Пеевски. В ефира на bTV той подчерта, че Паскал дълги години е бил замесен в мащабна контрабанда на цигари за милиони левове.

„Нека първо чуем показанията му, и тогава ще ги коментираме“, уточни Демерджиев, цитиран от БГНЕС.

По думите му, още по време на неговия мандат като вътрешен министър е било ясно, че Паскал организира контрабандни канали. „Тогава спрях дейността му, като преместих ключов служител от митниците. Но Паскал работеше необезпокояван още от началото на прехода“, каза той.

Демерджиев посочи, че според наличните данни само през 2015 г. Николов е реализирал контрабанда на стойност над 130 млн. лева. „Невъзможно е такъв мащабен канал да съществува без подкрепа от държавата“, допълни той.

„Фактът, че го наричат ‘Краля на контрабандата’, говори достатъчно. Убеден съм, че Паскал е сключил сделка с Борисов и Пеевски, защото именно те управляват държавата“, заключи Демерджиев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!