Ангелов потвърди: Пускаме детските градини идния понеделник

Румен Радев
Президентът Румен Радев: Изборите трябва да са на 28 март
December 7, 2020
Борисов: България отваря на 21 декември
December 7, 2020

Здравният министър проф. Костадин Ангелов потвърди думите на премиера Бойко Борисов, че данните за разпространението на коронавируса у нас сочат леко облекчаване на здравната система и има готовност да се пуснат детските градини и яслите от идния понеделник.

На брифинг за ваксинационния план той уточни обаче, че е много рано да се мисли за отваряне на “всичко” от 21 декември нататък.

Ангелов заяви, че има наложени 6 глоби на големи търговски обекти заради струпване на хора.

А по повод насрочването на дата за изборите, здравният министър каза, че се работи от 2 месеца и по тази линия и ще се направи всичко възможно парламентарният вот да мине безпроблемно.

До четвъртък директорите на шестте РЗИ-та, отговарящи за организацията по ваксинирането срещу COVID-19, трябва да изготвят списъците на желаещите да се ваксинират медици.

Преди това те се срещнаха с министъра на здравеопазването и председателя на Националния ваксинационен щаб проф. Красимир Гигов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!