Криминалисти откриха още 240 кг. канабис край Микрево
October 4, 2019
Мъж изпотроши градски автобус в Благоевград
October 8, 2019

Отборът на Орел Лебница продължи своята победна серия като се наложи удома с 3:1 над съседите от Спортист Струма.

Домакините бяха по-добрият отбор през целия мач, като само късмета и добрите спасявания на вратаря на Спортист Петър Палаханов, им попречиха да завършат мача с по-категоричен успех.

Въпреки добрата игра на Орел през първото полувреме, първи до гол стигнаха гостите от Струма. В 22 минута на двубоя след грешка в отбраната на Орел Лебница нападателят на гостите Венелин Гълъбов с прецизен удар откри за 0:1.

При такъв резултат приключи и първото полувреме.

През втората част домакините показаха още повече скорост в атаката и това даде резултат. В 58 минута на двубоя след пробив по лявото крило на Николай Донушев топката стигна краката на нападателя Боян Атанасов, който с феноменален удар остави безпомощен вратаря на гостите, и по този начин изравни резултата 1:1.

Натискът на Орел Лебница стана още по-голям, което доведе до много атаки в тяхна полза. В 77 минута атакуващият халф на домакините Николай Стоянов проби в наказателното поле и беше съборен от защитник на Спортист и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана капитана на домакините Лазар Янкулов, който с премерен удар не остави шанс на вратаря и покачи за 2:1.

В 86 минута домакините сътвориха перфектна атака от дясно и с няколко паса влезлият като резерва футболист Константин Кирилов-КОКИ беше изведен на чиста позиция от където подаде на нахлулия в наказателното поле Николай Донушев, който от своя страна на опразнената врата оформи крайното 3:1.

Така с петата си поредна победа тимът на Орел Лебница остава едноличен лидер с пълен актив от 15 точки от 5 изиграни двубоя.

Следващия кръг Орел гостува в Рилци, а Спортист Струма приема Еделвайс-Цветанов Поленица.